polska

21 Kwi 2021

ciekawe i darmowe wydawnictwa dla dzieci po Polsce, część I

Planując wyprawy po Polsce z dziećmi warto sięgnąć po darmowe wydawnictwa, które można znaleźć na stronach parków narodowych, parków krajobrazowych, urzędów i muzeów, które będą pomocne w planowaniu podróży, mogą okazać się ciekawą podstawą do dalszych poszukiwań ciekawych informacji o regionie. Różne wydawnictwa, poczynając od kolorowanek, ciekawych książek o danym miejscu czy też publikacji przyrodniczych możecie pobrać bezpośrednio ze strony wydawców. Wiele z wydawnictw jest bogata w gry i zabawy, które umilą i uatrakcyjnią podróż oraz pomogą w odkrywaniu różnych zakątków Polski.
Pamiętajcie, w czasie podróży po Polsce warto odkrywać mniej oczywiste miejsca i rzadziej uczęszczane ścieżki, na których mali odkrywcy na pewno wykażą się wielką ciekawością i zdolnością wypatrywania rzeczy nieoczywistych, które my dorośli możemy przeoczyć.
Poniżej znajdziecie linki do wydawnictw wg. województw: dolnośląskiego, kujawsko – pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego i  opolskiego. W części drugiej znajdziecie wydawnictwa pozostałych województw.

województwo dolnośląskie

województwo kujawsko - pomorskie

  • Toruń dla dzieci” – ulotka
  • Edukacyjny Toruń” – gra planszowa
  • rysowana mapa centrum Torunia
  • 670 lat Bydgoszczy” – kolorowanka dla najmłodszych
  • Zabawa w Regiony” – książka pełna ciekawostek, zabaw i przygód. Opisuje cztery regiony: Śląsk Cieszyński, Ziemię Dobrzańską, Kaszuby i Szwajcarię Kaszubską. W publikacji zdjęcia 3D

województwo lubelskie

województwo lubuskie

województwo łódzkie

województwo małopolskie

województwo mazowieckie

województwo opolskie

Jeśli znacie inne ciekawe, darmowe lub płatne wydawnictwa dla dzieci po Polsce, podzielcie się nim w komentarzu. Życzę Wam udanych podróży, tych małych i tych dużych!

*Wszystkie linki są aktualne na dzień publikacji, przekierowują one Was na stronę Wydawcy lub Autora publikacji, gdzie bezpośrednio możecie je pobrać lub przejrzeć online. Wszystkie wydawnictwa są objęte prawami autorskimi. Zostały udostępnione do użytku prywatnego, chyba że Autor / Wydawca zaznaczył inaczej.