polska

21 Kwi 2021

ciekawe i darmowe wydawnictwa dla dzieci po Polsce, część II

część druga ciekawych i darmowych wydawnictw dla dzieci po Polsce

Planując wyprawy po Polsce z dziećmi warto sięgnąć po darmowe wydawnictwa, które można znaleźć na stronach parków narodowych, parków krajobrazowych, urzędów i muzeów, które będą pomocne w planowaniu podróży, mogą okazać się ciekawą podstawą do dalszych poszukiwań ciekawych informacji o regionie. Różne wydawnictwa, kolorowanki, ciekawe książki o danym miejscu czy też publikacje przyrodnicze, możecie pobrać bezpośrednio ze strony wydawców. Wiele z wydawnictw jest bogata w gry i zabawy, które umilą i uatrakcyjnią podróż i odkrywanie różnych zakątków Polski.
Pamiętajcie, w czasie podróży po Polsce warto odkrywać mniej oczywiste miejsca i rzadziej uczęszczane ścieżki, na których mali odkrywcy na pewno wykażą się wielką ciekawością i zdolnością wypatrywania rzeczy nieoczywistych, które my dorośli możemy przeoczyć.
Poniżej lista tytułów wydawnictw wg. województw: podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

województwo podkarpackie

województwo podlaskie

województwo pomorskie

województwo śląskie

województwo świętokrzyskie

województwo warmińsko - mazurskie

województo wielkopolskie

województwo zachodniopomorskie

Lasy Państwowe

Dla lubiących spędzanie czasu na łonie natury polecam ciekawą i bardzo dużą bazę publikacji, którą można pobrać ze strony Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, szczególnie warto przyjrzeć się serii „Z lasem przez cały rok” z ciekawymi grami i zabawami dla dzieci.

inne wydawnictwa

Poniżej znajdziecie odnośniki do stron, gdzie możecie pobrać fajne i ciekawe propozycje lekcji muzealnych, publikacje, broszury czy też fragmenty książeczek aktywizujących przeznaczonych dla młodych odkrywców kultury i nie tylko.

Jeśli znacie inne ciekawe, darmowe lub płatne wydawnictwa dla dzieci po Polsce, podzielcie się nim w komentarzu. Życzę Wam udanych podróży, tych małych i tych dużych!

*Wszystkie linki są aktualne na dzień publikacji, przekierowują one Was na stronę Wydawcy lub Autora publikacji, gdzie bezpośrednio możecie je pobrać lub przejrzeć online. Wszystkie wydawnictwa są objęte prawami autorskimi. Zostały udostępnione do użytku prywatnego, chyba że Autor / Wydawca zaznaczył inaczej.